ניהול יומן

מאז שהייתי ילד לא הצלחתי לשמור על סדר יום קבוע, שכחתי דברים שהיה עליי לעשות והרבה אנשים נפגעו מכך וביניהם אני. כשהתבגרתי הבנתי כי כאדם בעל אחריות עליי לשמור על סדר יום קבוע, ללמוד הרגלי ניהול זמן ולקיים את הדברים אותם הבטחתי ואליהם התחייבתי. בכל שנה קניתי יומן חדש, הבטחתי לעצמי כי ארשום בו את הדברים אותם אני קובע ואעמוד בהם. בכל שנה מלאתי את פרטי האישיים בתחילת היומן וקישטתי אותו - כדי שידעו למי הוא שייך - ובסוף כל שנה זרקתי יומן ריק.

אבל במהלך השנים, ככל שהתבגרתי יותר ויותר הבנתי מה היו הטעויות שלי בענייני יומן, ומדי שנה שיפרתי את הטכניקה לניהול יומן תקין, מסודר והכי חשוב - אפקטיבי !!! להלן מספר טיפים לניהול יומן אפקטיבי, אני מציע לכל אחד ואחת למלא אחר ההוראות על מנת שתוכלו לנצל את מלא המשאבים מכלי כל כך פשוט ויחד עם זאת כל כך חיוני לנו.

1. קנו יומן שבועי, יומן המראה בפתיחתו שבוע שלם.

2. קנו יומן מספיק קטן להכניסו לתיק ושלא יתפוס מקום רב מדי ויהיה נוח לקחת אותו מצד שני מספיק גדול שניתן לראות את הכתוב בו בכל יום ובכל שעה בקלות.

3. לכל יומן כיום יש סרט או פס צמוד אשר מסמן את השבוע הנוכחי. אישית אני מצאתי שדבר זה לא נוח כל כך ולכן אני מצרף ליומן אטבים משרדיים. ומאגד את הימים שעברו לחלק אחד ואת הימים הנותרים לחלק אחר. כך ניתן לפתוח את היומן בקלות בשבוע הנוכחי.

4. את האירועים המתוכננים כתבו בעיפרון, כן, השיטה המסורתית היא הטובה ביותר. אירועים נדחים, מוקדמים, מתבטלים ולא נשארים קבועים. לכן, על מנת למנוע מחיקות מיותרות השתמשו בעיפרון כך שגם אם צריך למחוק אותו, הוא לא משאיר סימנים רבים מדי.

5. הקפידו לפתוח את היומן פעמיים ביום לפחות, בתחילת יום עבודה ובסופו. זאת בכדי לזכור מה מתוכנן לנו היום ומה מחר. בסוף כל שבוע, לפני השבת, פתחו את היומן בשבוע הבא, אולי קבענו משהו ליום ראשון על הבוקר?

6. הקפידו לכתוב ביומן את האירועים החשובים בתחילת כל טור יום - ימי הולדת של משפחה וחברים, אירועים משמחים ואירועים שנקבעו מבעוד מועד. חבל שנפספס להתקשר לאמא ולאחל לה יום הולדת שמח, לא!?

אני מקווה שנסיוני יעזור לכם, יאיר
Comments