כתיבת התשובה

התכוננו כיאות למבחן ולבגרות...? תכננו את זמן ההכנה כפי שעושים המנהלים בהיי-טק? האם הבנו את השאלות כמו שצריך ובחרנו את השאלות המתאימות לנו ואנחנו יודעים מה עלינו לעשות, מתי ואיך? באמת באמת?

טוב, לענות תשובה אנחנו כולנו יודעים ("המורה לא אני...) - מי מכם לא ענה פעם לשאלות מכשילות? גם אנחנו (זאת אומרת, יאיר...) אני הייתי מתחיל תשובה לשאלה מורכבת -  בראשי פרקים (ראו: ראשי פרקים)
זה עושה סדר, ניתן לשחזר את שלמדתי (שיטת האקרוסטיכון?), ובסוף אפשר להשלים גם כאשר אני כבר בתשובה אחרת.

החשוב מכל, כאשר עונים על השאלה, לזכור את החומר ולענות בהתאם לרוח השאלה. רשמו בצד תאריכים ונתונים שיש חשש שתשכחו. רמזים שיזכירו לכם את ששיננתם בבית. ראשי הפרקים בונים תשובה הגיונית ובמבנה נכון.

 

דאגו לכתוב תשובה עניינית, לא ללכת סחור סחור ולהתמקד ברעיון המרכזיהתשובה חייבת להיות בנויה נכון: פתיחה, אמצע וסיום. כתיבה ברורה וקולחת, מבנה משפט עשוי כהלכה וכל זאת בכתב יד קריא. שם ותאריך, בראש הדף, בצד. שוליים רחבים המוקדשים לבוחן - לא לכתוב בשוליים, שם ייכתבו הערות הבוחן. קווים למתוח רק עם סרגל. להדגיש רעיונות -או-תתי נושאים. דף נקי ואסתטי מעניק כמה נקודות, ראשי פרקים מעידים על ידיעת החומר (בראש השאלה). 

משפט הפתיחה מייחס ישירות לשאלה תוך התייחסות לרעיון המרכזי בתשובה, לתת רק דוגמאות חשובות ורלבנטיות. הבוחן יתרשם מעבודה מסודרת ובנויה היטב, אין צורך לחזור על רעיונות. חזק את דבריך בעובדות ואם אתה זוכר צטט (תמיד לציין מקור...)
Comments